Новини: ДЕРЖГЕОКАДАСТР ПОСИЛИВ КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯ ЗЕМЕЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  27 Лис 2017
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  82

ДЕРЖГЕОКАДАСТР ПОСИЛИВ КОНТРОЛЬ ЗА ДОТРИМАННЯ ЗЕМЕЛЬНОГО ЗАКОНОДАВСТВА

Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру в 2017 році відновила перевірки дотримання земельного законодавства, які не здійснювалося з вересня 2014 року після скасування Державної інспекції сільського господарства, що виконувала ці функції.

Всього у 2017 році і станом на кінець третього кварталу територіальні органи Держгеокадастру в рамках повноважень провели 9,911 тис. перевірок дотримання земельного законодавства. При цьому 61% перевірок припадав на третій квартал, 33% – на другий, 6% – на перший, пише “Інтерфакс-Україна” з посиланням на коментар прес-служби відомства.

У Держгеокадастрі уточнили, що повноваження щодо здійснення державного контролю за використанням земель відомство фактично отримало в кінці 2016 року. При цьому проводити перевірки служба почала в лютому 2017 року через необхідність формування спеціальних структурних підрозділів у Держгеокадастрі і його територіальних органах.

“З моменту передачі повноважень і завершення бюрократичних процедур з їх організації інтенсивність перевірок збільшується”, – зазначили в прес-службі.

У відомстві також назвали найпоширеніші порушення земельного законодавства: самовільне захоплення земельних ділянок, їх використання не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу.

За дев’ять місяців 2017 року обсяги відшкодувань за самовільне захоплення земельних ділянок, використання їх не за цільовим призначенням, зняття ґрунтового покриву без спеціального дозволу зросли в 12 разів у порівнянні з аналогічними показниками 2014 року – до 19 млн грн з 1,5 млн грн компенсованого збитку.

За матеріалами Дзеркало Тижня

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати