Новини: МІНЮСТ ЗАПРОВАДИВ МЕХАНІЗМ, ЩО УНЕМОЖЛИВИТЬ ПОДВІЙНІ ДОГОВОРИ ОРЕНДИ ЗЕМЛІ

 • author

  Автор:

  Іван
 • Опубліковано:

  28 Лис 2017
 • Коментарі:

  0
 • Перегляди:

  68

МІНЮСТ ЗАПРОВАДИВ МЕХАНІЗМ, ЩО УНЕМОЖЛИВИТЬ ПОДВІЙНІ ДОГОВОРИ ОРЕНДИ ЗЕМЛІ

Міністерство юстиції запровадило механізм автоматичного обміну даними між реєстром майнових прав і Держгеокадастром, який унеможливить реєстрацію подвійних договорів оренди землі.

Про це заявила заступник міністра юстиції з питань державної реєстрації Олена Сукманова, повідомляє прес-служба Мін’юсту.

«Ми запровадили на технічному рівні автоматичний обмін даними між нашим реєстром майнових прав і Держгеокадастром. Тепер реєстратор фізично не може завершити процедуру внесення даних і закрити розділ у реєстрі, поки автоматично не «підтягнуться» дані від Держгеокадастру про наявність чи відсутність реєстрації земельної ділянки», – повідомила Сукманова.

За її словами, більше не потрібно сподіватися на порядність, законослухняність та педантичність реєстраторів, оскільки “вони змушені будуть витримати процедуру, хочуть вони цього, чи ні”.

«Окрім того, це технічне нововведення є черговим кроком Мін’юсту у боротьбі з тими, хто захоплює агропідприємства. Автоматичний обмін даними між реєстрами звузить можливість для рейдерських захоплень, адже саме подвійні договори оренди часто використовуються рейдерами як інструмент старту атаки на фермерські господарства», – сказала заступник міністра.

Вона підкреслила, що однією з головних причин виникнення конфліктів в аграрному секторі є існування подвійних договорів оренди землі.

За матеріалами УКРІНФОРМ

Коментарі: 0

Написати коментар

Написати